EBA apk for firestick tv

Download EBA on Amazon FireStick

Published by Eğitim Bilişim Ağı (EBA)

Category: Social | Rated 5.0/5 From 1,365,914 votes


EBA PreviewHow to Download and Install EBA on Firestick/FireTV

Amazon Fire stick is a modified version of Android, so you can install Android apps on it. But not all apps might work due to compatibility issues.

How to install EBA on Firestick
  1. From your Amazon firestick home screen, goto "Search" and search for "Downloader". Select it, then click "Download".
  2. Once Downloader is installed, go back to fire stick home screen » Settings » My Fire TV » Developer Options » Install Unknown Apps.
  3. Click on the Downloader app. This will set "Unknown Sources" to "On" for the Downloader app, enabling side-loading on your firestick.
  4. .
  5. Open the Downloader app and accept all pop-ups
  6. In the URL field, type the following URL exactly as it is listed here - https://7techgirl.com/apk/3414 OR https://7techgirl.com/cid/3414.
  7. Next, click "Go"
  8. EBA will get downloaded.
  9. After EBA is downloaded, click "Install" on the next pop-up. EBA will now be installed.
  10. Goto Apps & Channels » See All to use the EBA app.

The app description of EBA

EBA is a Social android app developed by Eğitim Bilişim Ağı (EBA). The latest version is 7.5.7540 and the it requires a Android 5.0+ android version to run it. Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital eğitim platformu EBA; 2023 eğitim vizyonu hedefleri ve çağın gereksinimleri doğrultusunda sizler için yenilendi.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) www.eba.gov.tr adresinde sunulan, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur. Mobil cihazınız ile EBA uygulamasını yükleyerek platformdaki haber, video, ses, görsel, doküman, kitap ve dergi içeriklerine ulaşabilir ve istediğiniz içeriği mobil cihazınıza indirerek dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri ile özelleşen EBA; yeni tasarımları ile kolay erişilebilir, kitaplar, dergiler, eğitsel oyunlarla daha zengin, başarı izleme ve değerlendirme raporlarıyla daha ölçülebilir olmuştur.. EBA was released 3 years ago, and is available for .


Alternatives to EBA Show all
More Apps by Eğitim Bilişim Ağı (EBA)