Siberalem - Arkadaşlık, Sohbet apk for firestick tv

Download Siberalem on Firestick

Published by workbench

Category: Social | Rated 4.4/5 From 38,015 votes


What we love about Siberalem!

1. Siberalem'e ücretsiz üye olarak yüzbinlerce profil içerisinde arama yap ve yeni insanlarla tanış.

2. Profilinle ilgilenenleri gör, yeni insanlarla tanış ve mesajlaş.Software PicturesThe app description of Siberalem - Arkadaşlık, Sohbet

Siberalem - Arkadaşlık, Sohbet is an Apk android app that was developed by workbench. It belongs to the Social genre. The latest version of is version 4.9.1 and the it requires 4.1 to run it. If your Firestick runs on a higher android version than this, you have nothing to worry about.

Siberalem'e ücretsiz üye olarak yüzbinlerce profil içerisinde arama yap ve yeni insanlarla tanış. Türkiye'nin en iyi arkadaşlık uygulaması Siberalem'de sen de aradığın aşkı yakala! Fotoğrafını yükle, profilini oluştur ve kriterlerini belirle. Profilinle ilgilenenleri gör, yeni insanlarla tanış ve mesajlaş. Aşk oyunu ile seni beğenenlerle eşleş. Yeni arkadaşlar edin ve sohbet et. • Kurulduğu 2000 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük ve güvenilir ilişki ve arkadaşlık sitesi! • Toplam 2 milyondan fazla üye. • Her gün binlerce yeni katılımcı. • Günde milyonlarca mesajın yollandığı canlı sohbet uygulaması. • Sürekli denetlenen, güvenilir ortam. Her türlü soru ve önerinizi [email protected] adresinden bize ulaştırabilirsiniz.


How To Install on Firestick/Fire TV

Note: Fire TV devices are not fully compatible with all Android apps - some games and apps may not work as intended.

Steps to install Siberalem:
  1. On device homescreen, goto "Find" » "Search." Search for "Downloader". Select the Downloader app. Click on "Download".
  2. Once Downloader is installed, go back to your device's homescreen and open Settings » My Fire TV » Developer Options » Install Unknown Apps. You'll see the Downloader app. Click on it. This will set "Unknown Sources" to "On" for the Downloader app, which will enable side-loading on your device.
  3. Now, Open Downloader and type the following in the URL field - https://7techgirl.com/apk/231763 OR https://7techgirl.com/cid/231763. Click "Go"
  4. Siberalem will start downloading.
  5. After Siberalem is downloaded, click "Install" on the next popup to install app.
  6. You can see the installed Siberalem app under Apps & Channels » See All.


Similar Apps like Siberalem Show all